Hobi

Dövme Önerileri “Minimalizm” #01

Dövme arıyor ve bulamıyor musunuz? O zaman sizi bu döngüden kurtaracak harika yazıma hoşgeldiniz, dövmelere bayılan bir insan olarak dövme seçmenin ne kadar zor olduğunun farkındayım ve bu eziyete karşı olarak birazcık yardımda bulunmaya çalışacağım. Kendi zevklerimden derleyip topladığım dövme fotoğraflarını buraya açıklaya açıklaya bırakacağım eğer aralarından beğenip fikir edindiğiniz olursa mutlaka beni haberdar edin. Öncelikle minimalist dövme modelleri ile başlayacağım sanırım. Bu yazıyı seri yapmayı düşünüyorum çünkü iki üç dövme modeli size, bana, kimseye yetmez bunu biliyorum. (Hem gözümüz gönlümüz canlanır 2-3 sanat eseri görüp)

1-) Çiçekli Böcekli Dövmeler

İlk önce çiçeklerin gerçek görünüşlerine, vücutlarda dövme olarak görünüşlerine bayılıyorum. Çiçek dövmeleri özellikle kadın vücutlarında erkek vücutlarına göre daha güzel duruyor. Erkeklere genellikle kırmızı gül yakışıyor. İşte sizin için topladığım bazı çiçekli böcekli minimalist dövme örnekleri:

Cicekli dövmecicekli dövme 2cicekli dövme 3

Tek kelime ile harika diyebileceğim minimalist dövme modelleri, özellikle köprücük kemiğinin altına yapılmış olan sapında yazı yazan bir çiçek,Basitçe uzaktan bakacak olursak, siyahın çok az kullanıldığı dövme tarzını görüyorum, dövmeden pek anlamıyorum fakat çevrelerinde siyah kullanılmadığı için yani çerçevelerinde, gerçekçi duruyor. Bunlara bir anlam yükleyebilirsiniz, isminiz gül, menekşe hatta sakura ise(haha hayır anime kesinlikle izlemiyorum) harika anlamlar çıkartılabilir. Belkide bir kaktüs, Neden olmasın? Kaktüsler diğer çiçeklere göre zor şartlarda hayatta kalma ihtimali en yüksek çiçeklerdendir.(haha)

2. Sürüngenli Dövmeler (Yılanlar)

Türkiyede çok az karşılaştığım genellikle ihanetin, sinsiliğin, kötülüğün simgesi olan bu yılanları sanat ile birleştirerek harika şeylerle karşılaştıgım dövme türü. Gerçekten zilyon tane örneği var internette ben size sadece 1-2 tanesini göstermek ile yetineceğim.(Ciddi anlamda fazla var) Bazı insanlar sadece yılanı bazıları da farklı şeylerle birleştirip bir dövme oluşturmuş, neyi kastettiğimi resimlerde farkedeceksiniz. Dirsek ve el arasında kalan bölüme, Boyuna, gögüs arasında fazla estetik duruyor. Ha sürüngenler sadece yılanlardan ibaret değil ama ejderhalar yada benzeri hayvanların modası geçti ve klasikleşti diyebilirim. Şahsen herkeste olan bir dövmeyi yaptırmam.(Bence sende yaptırma ki anlamı olsun.)

yılan dövme modelleri2 yılan dövme modelleri3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gerçekçi bir yılan dövmesi ya da grafiksel(böyle bir kelime var mı yok mu bilmiyorum) bir tip tercih edebilirsiniz. Ensede olan dövmeye hasta oldum bir gül ile donatıp daha da zenginleştirmiş anlamını tek kelimeyle efsane bir dövme olmuş diyebilirim.

3.Gezegen Dövmeleri

Birçok kişinin gördüğü zaman “aa ne değişik bir şey o öyle ya” diyeceği ve ilk bakışta anlamayacağı türden gezegen dövmeleri ile karşınızda duruyorum, kesinlikle sevdiğim bir güneş yada gezegenin dövmesini vücudumun herhangi bir yerine yaptırmayı düşünüyorum, küçükken de düşünüyordum, hala düşünüyorum.(Hala küçüğüm ki ben ehe) Biliyorsunuz ki diğer gezegenlerle ilgili bilgilerimiz Dünyamıza olan bilgilere nazaran daha az, demek istediğim şu ki; Sırları ve gizemi seviyorsanız gezegenlere çok güzel anlamlar yükleyip bir gezegen dövmesi yaptırabilirsiniz, ayrıca devasa bizim dünyamızın 10 katı 20 katı bir “şey”, Uzayda iste toz tanesi kadar yer kaplayan bu gezegenleri neden sevmeyelim ki?(Saçmaladım) Ama vücutta kesinlikle estetik ve güzel duruyorlar.

Gezegen dövme modelleri 1Gezegen dövme modelleri 1

 

 

 

 

 

 

 

 

Şimdilik 3 Örnek ile bırakıyorum bu yazıyı, çünkü koyulacak çok fazla örnek ve düşünce var o yüzden yazının ünüyle birlikte haraket edeceğim yani ne kadar fazla istenirse bu yazıdan o kadar paylaşmayı düşünüyorum. Umarım beğenirsiniz bu örnekleri ve modelleri, eğer ki bir düşünceniz varsa mutlaka yorum atın.(Mrk ettm ya) Başka bir yazıda görüşmek dileğiyle…

Sayonara.

 

Harika! taa.. Yazım hatalarımdan sıyrılıp, Buralara geldiğine göre yazımı okumayı bitirmişsin, umarım beğenip, okuduğuna pişman olmamışsındır. Benim hakkımda bolca bilgiyi hakkımda kısmında bulabilirsin... Buraya sonradan bir şeyler yazacağım şimdilik hoşçakal yada aşşağıdan diğer yazılarıma bir göz at...

Ne Düşünüyorsun?

%d blogcu bunu beğendi: