sıkılma-geciren-uc-dizi
Dizi Film ve Kitap

Sıkıntıya iyi gelecek 3 yabancı dizi

Sıkıntı mı? O bizim göbek adımız.

Selamlar değerli okurlarım (kimse okumuyor), bu aralar canım aşırı sıkılıyor yaz tatilinden midir yoksa hayatımın monotonluğundan mıdır bilemedim. Koskocaman yaz tatilinde yapacak hiç bir şeyinizin olmaması çok sıkıntılı bir durumdur, zaman boşa gidiyor gibi hissedersiniz (ki gerçektende öyledir) ve yavaş geçer SIKILIRSINIZ. Ben ise sıkılmamak için genellikle dizi, anime ve film izlerim ya da oyun oynarım ama bu aralar dizi izlemek için etrafta güzel dizi olmadığını farkettim ( Hepsini bitirdim mi yoksa?). Sizde bu duruma düşersiniz diye bu yazıyı yazıyorum, sizi büyük bir dertten ve sıkıntıdan kurtarmak için.

Öncelikle sıkıntınızı geçireceğini düşündüğüm bu diziler hakkındaki yorum ve düşüncelerim tamamiyle bana aittir ha sevmezsiniz, yanlış bulursunuz, sıkıntınızı geçirmez (ama yinede vakit geçer) orası benim problemim değil. (neden böyle atar yaptım bilmiyorum, aramız bozulmasın diye bu parantezi açıyorum)

Her neyse sıkıntıyı bir kenera bırakalım ve gelelim konumuza benim bir dizide aradığım şey: sonraki bölümü açmam için bir sebep, gizem yani merak uyandırmak edebiyatta buna sanırım “Shadowing” deniyordu. Bu yüzden sıkıntınıza birebir gelecek ilk önereceğim diziyi çok iyi biliyorum.

1-) Sherlock Holmes

sherlock-holmes

Harika ve kusursuz bir zeka ile kendi mesleğini oluşturan sherlock holmes ve ev arkadaşı doktor watson’un hikayelerini anlatıyor. Kimdir bu sherlock holmes ne iş yapar dersek, kendisi bir özel dedektif, kendi icat ettiği bu meslek ile cinayet bürosunun çözemediği cinayetlere el atan bir süper zeka. Bir insana tek bir bakışıyla bütün sırlarını ortaya çıkarabilen bir arkadaş kendisi, örneğin kıyafetlerinden, mimiklerinden yada geriye kalan yüzlerce spesifik insan özelliklerine dikkat ederek saniyelik bir çıkarım yapıyor. Cinayetleri de bu şekilde çözüyor, doktor watson ise emekli bir ordu doktoru, sherlock holmes’a yaşadığı sıkıntılarda psikolojik destek oluyor, çift gibiler ama değiller. Mutlaka özelliklede sıkıntınızı geçirmek için izlemenizi öneririm. Ha unutmadan bir bölüm süresi diğer dizilere göre 20 dakika daha fazladır iyi seyirler (Sıkılmayın diye şekilden şekle giren sherlock ekibi).

2-) Stranger Things

stranger things

Bu diziyi önerme sebebim shadowing dediğim olayın bu dizide bolca olması(bu dizi resmen sıkıntı sökücü), uyarısını da yapayım bu dizi baya bi korkunç (tatlı korkunç ya sakin ol), Çok fazla spoiler vermeden anlatmaya çalışacağım. Bir avuç genç arkadaş oyun oynamaktadırlar ve o gençlerden biri o gece korkunç bir şekilde kaçılır ve bu genç ekip onu aramaya başlar tabii bu kaçırılma mistik olaylar içerir (hemde bol bol), bol bol macera dolu sıkılmayacağınıza söz verebilirim, ha süper güçleri olan bir kız da var filmde onuda unutmayalım. Henüz 2 sezonu mevcut herkes (HERKES) 3. sezonu heycanla beklemekte. İyi seyirler şimdiden.

3-) The Shannara Chronicles

shanara chronicles

Tek kelime ile efsane diyebileceğim bir fantastik dizi. Sıkıntınızı alıp götürecek, daha önce bu tarzda dizi görmedim ayrıca bu kadar kaliteli fantastik dizi de görmedim, orklar mı dersiniz elfler mi dersiniz ne ararsanız var. Ana karakterimiz seçilmiş bir kişi ve ölmekte olan bir dünyayı kurtarmaya çalışıyor. Her bölüm sonu acaba sonraki bölümde ne olacak diye merak uyandıran heycanlı bitişleri ve akıllarda bir çok soruyu cevapsız bırakan hali hazır fantastik bir dünyalı bir dizi, seveceğinizi umuyorum.

Burada sıkıntınızı geçireceğini söylediğim diziler tamamen kendi fikrimdir, buraya bir game of thrones da yazabilirdim fakat bilinmeyen lezzetleri tatmanızı istedim umarım hepsini beğenirsiniz, şimdilik hoşçakalın ve iyi seyirler dilerim.

 

 

 

 

Harika! taa.. Yazım hatalarımdan sıyrılıp, Buralara geldiğine göre yazımı okumayı bitirmişsin, umarım beğenip, okuduğuna pişman olmamışsındır. Benim hakkımda bolca bilgiyi hakkımda kısmında bulabilirsin... Buraya sonradan bir şeyler yazacağım şimdilik hoşçakal yada aşşağıdan diğer yazılarıma bir göz at...

2 Yorum

Ne Düşünüyorsun?

%d blogcu bunu beğendi: