userisacat-tumblr
Genel

Tumblr Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Eveeet, gelelim en değişik yazıma, Tumblr Nedir ve Nasıl Kullanılır?(Video girişi gibi oldu.)

Önce nedir sorusuyla başlayacağım, kesinlikle herhangi bir yerden kelime anlamına bakmadan kendi kafamda Tumblr’ın ne olduğunu anlatacağım. Tumblr tamamen size özel, kişiselleştirebileceğiniz bir blog yaratma sitesidir. Peki diğer Blog sitelerinden farkı nedir? (Blogger,wordpress vb.) Farklarından birincisi Tumblr’ın bir sosyal medya mecrası olmasıdır. Sevdiğiniz bloglarla kolayca takipleşip özel mesajlar, anonim sorular aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz. Hatta whatsapp gruplarına girip bir çevre edinebilirsiniz. Yaş aralığı 16-21 Arasında değişiyor.(Ortalama) İkinci farkı ise diğer insanların kişisel bloglarından beğendiğiniz gönderileri “reblog” dediğimiz özellikle kendi blogunuza ekleyebiliyorsunuz.

Ben Tumblr’ı daha çok kafa dağıtmak, zaman geçirmek bazı zamanlar ise telefonuma duvar kağıdı bulmak için giriyorum. Bazı insanlar amacı dışında kullanıyor onları kınıyorum.(Yaşlı amcalar)

Nasıl kullanılmalı Sorusuna gelirsek eğer ilk önce blogunuzu keyfinize, tarzınıza göre düzenlemelisiniz. Ondan sonra size önerebileceğim 1-2 Blogu takip ederseniz yavaş yavaş takipçiniz artacak ve yeni bloglar keşfedeceksiniz.

Uyarı: Tumblrda karşınıza yaşınıza uygun olmayan içerikler ile karşılaşma riskiniz bi’ hayli yüksek, uyarayım dedim sonra gelip bana vay efendim sen bize neler yaptın kedi diye yorum gelirse hem yorum geldi diye sevinirim hemde yoruma güzel cevap vermem ona göre.

Canımın sıkkın olduğu ve konuşacak kimse olmadığı çoğu zaman Tumblr’a girip sürekli ana sayfadan başkalarının blogunundaki gönderileri reblogluyorum. Sıkıntımı geçirmiyor ama unutturduğunu düşünüyorum. Farklı insan yüzü görmek, farklı mekanlar ve farklı hayatlar görmek çoğu zaman sizi oyalıyor, vakit geçiriyorsunuz.

Bu yazımı fazla uzatmayı düşünmüyorum, kendiniz girip keşfetmelisiniz.

Bir blog açtıktan sonra takip etmenizi önerdiğim birkaç blog:

http://userisacat.tumblr.com (tabi ki de ben)
http://aerosol.tumblr.com
http://preservable.tumblr.com
https://antimarjinall.tumblr.com
http://holyemotions.tumblr.com

Bu blogların sahiplerini tanımıyorum, ama göze güzel gelen şeyler paylaştıklarını düşünüyorum.Benden bu kadar size Tumblr kullanmada İyi eğlenceler.

Sayonara.

Peace.

Harika! taa.. Yazım hatalarımdan sıyrılıp, Buralara geldiğine göre yazımı okumayı bitirmişsin, umarım beğenip, okuduğuna pişman olmamışsındır. Benim hakkımda bolca bilgiyi hakkımda kısmında bulabilirsin... Buraya sonradan bir şeyler yazacağım şimdilik hoşçakal yada aşşağıdan diğer yazılarıma bir göz at...

Ne Düşünüyorsun?

%d blogcu bunu beğendi: